Žiaci vonku prehrali, dorast doma suverénne vyhral a vyhralo už konečne aj áčko :)

20.10.2010 18:54

Žiaci:

V sobotu 16. 10 o 14.00 hod. odohrali naši žiaci svoj ďalší zápas II. triedy sk. A. na pôde súpera z Ploského. Na tento zápas cestovali presne jedenásti bez starších opôr. Komentár poskytol V. Dojčák: Hostia začali tento zápas väčšou aktivitou a tá vyústila v 9. minúte gólom E. Vlasatého. Ten preloboval domáceho brankára. Postupne však robustnejší a fyzicky zdatnejší domáci začali preberať iniciatívu a dvomi ďalekonostnými strelami v 18. a 32. minúte preknali výškovo malého brankára hostí E. Neveloša. Po zemnách v zostave hostí, ktoí sa snažili zvrátiť výsledok domáci upravili v 56. minúte na konečných 3:1 veľmi podobným lobom ako v prvom polčase hostia. Domáci už potom kontrolovali zápas a doviedli ho tak zaslúženému víťazstvu. Zostava Trstené: E. Neveloš, R. Ruščák, M. Horňák, G. Bartko, D. Rozsnyoi, M. Lukács, E. Vlasatý, Š. Bartko, R. Lukáč, T. Lipták, F. Lipták. Stretnutie viedol J. Dubecký.

Ploské - Trstené pri Hornáde 3:1 (2:1) G.: E. Vlasatý

Dorast:

Trstené pri Hornáde - Paňovce 6:1 (5:1)

komentár neskôr ak ho dodajú...

A-mužstvo:

V nedeľu 17. 10. 2010 o 14.00 hod. privítalo naše A-mužstvo v sychravom počasí tradičného účastníka I. tiredy ObFZ KE-okolie TJ Štart Svinica. Toto mužstvo prišlo na tento zápas s výrazne pozmeneným a hlavne omladeným kádrom, keď mal v kádri aj dvoch 16-ročných chlapcov. Stretnutie viedol ostrieľaný ligový rozhodca G. Mathé a tak sa očakával dobrý futbal v podaní domáceho mužstva. To od začiatku začalo napĺňať predzápasové odhodlania a pustilo sa do svojho súpera vo veľkom štýle. Takmer celý prvý polčas sa odohrával na polovici hostí a tí hrozili domácim len ojedinelými výpadkami útočníkov. Prvý gól sme strelili po perfektne kopnutom priamom kope M. Kušníra do šibenice hosťujúceho brankára v 20. minúte. O tri minúty neskôr kopol nariadený pokutový kop za ruku hosťujúceho obrancu na bránkovej čiare presne domáci J. Lukáč a už to bolo 2:0. V 37. minúte po prísne nariadenej penalte pre hostí daroval túto možnosť hlavný rozhodca aj im a tí ju využili, 2:1. Už po piatich minútach druhého polčasu sme zvýšili svoj stav na 3:1 gólom R. Juhásza, ktorý svoj strieľaný center poslal krásne do súperovej bránky. V 59. minúte sme zahrávali aj druhý pokutový kop, opäť po ruke hosťujúceho obrancu v šestnástke. Celú akciu vypracoval R. Juhász a ten bol aj exekútorom penalty a bezepečne ju premenil. Stav sa teda zvyšoval na 4:1. Na 5:1 zvýšil po vydarenej individuálnej akcii R. Lukáč. Tento zápas sme zvládli veľmi dobre a tešia nás povinné 3 body, ktoré sme získali s týmto súperom.  Tieto body dúfam, že potvrdíme aj v ďalších troch zápasoch, z ktorých dva hráme na domácej pôde a jeden, ten najbližší už v nedeľu na ihrisku vo Valalikoch. Zostava: J. Pástor - M. Patrik, J. Lukáč, P. Kočiš - M. Kočiš, M. Kušnír, M. Béreš, Z. Gyongyosi - Mar. Lukáč, R. Lukáč, R. Juhász. STriedali: M. Rybár, T. BAča, I. Pahulyi, Ľ. Kočiš a na lavičke bol ešte M. Bača. Stretnutie sledovalo asi 60 divákov. Hlavným rozhodcom bol G. Mathé, na čiarách Knapíková a Šimčo, delegátom stretnutia bol Čišovský.

Trstené pri Hornáde - Svinica 5:1 (2:1) G.: R. Juhász-2, J. Lukáč, M. Kušnír, R. Lukáč