Ako dopadol TpH CUP??

27.07.2010 12:22

V sobotu 17. júla 2010 sa konal už 11. ročník tzv. bývalých Obecných majstrovstiev v minifutbale, ktoré pretým organizoval p. Ľ. Rybár. Po minuloročnej odmlke sa túto tradíciu rozhodol FK TJ Družstevník Trstené pri Hornáde obnoviť. Turnaj sa odohrával na úplne novej umelej tráve na viacúčelovom ihrisku v areáli ZŠ v Trstenom pri Hornáde. Slávnostné otvorenie turnaja bolo o 10.30 hod. Hlavnými organizátormi turnaja boli R. Lukáč, M. Kočiš, M. Kušnír a V. Dojčák za náš FK. Štartovné na hráča bolo 4 EUR. Občerstvenie v podobe bufetu mal na starosti S. Szabó a o výborný fazuľový guľáš sa postaral kuchár E. Marcin. Na turnaj bolo prihlásených 16 mužstiev, tak ako tomu bolo po iné roky. No jedno mužstvo konkrétne FC Spoje Košice sa na turnaj nedostavilo a tak sa turnaj odohral za účasti 15 tímov. Tieto boli rozlosované a pridelené do 4 skupín. Tri skupiny mali 4 účastníkov a jedna skupina len 3 účastníkov. Nasadenými mužstvami boli mužstvá, ktoré skončili na 10. ročníku turnaja v prvej štvorke a to konkrétne Lentilky, Sište, Joga Bonita (obhajca prvenstva) a Bobaľky. Rozlsovanie skupín bolo následne vykonané kapitánom každého mužstva. A-skupina mala takéto zloženie: Lentilky, Finlanda team, U mne dobrý a Bolševici. B-skupina hrala v takomto zložení: Svište, Maxi moto team, Oranjes a Espaňa. Do C-skupiny boli vylosovné tieto družstvá: Joga Bonito, Truck Expreso, FC Juva a Neznam. No a poslednú D-skupinu tvorii Bobaľky, FC Valaliky, Slovensko a FC Spoje Košice, ktorého zápasy však boli skontumované v prospech jeho súperov, keďže sa na turnaj nedostavili. Z každej skupiny postupili prvé dva tímy, ktoré sa potom stretli v KO súboji medzi jednotlivými skupinami. Čiže 1. mužstvo z A-skupiny s 2. mužstvom z D-skupiny a 2. mužstvo s A-skupiny s 1. mužstvom z D-skupiny. Obdobne tomu bolo aj medzi skupinami B a C. Víťazi týchto zápasov potom postúpili medzi najlepšiu štvorku, kde si to potom rozdali o postup do finále.

Výsledky v jednotlivých skupinách:

A-skupina:

Lentilky - Bolševici 1:0, Finlandia team - U mne dobrý 4:1, Lentilky - Finlandia team 2:3, U mne dobrý - Bolševici 1:2, Lentilky - U mne dobrý 1:1, Finlandia team - Bolševici 2:3

Konečné poradie:

1. Bolševici              5:4    6

2. Finlandia team     9:6    6

3. Lentilky               3:5     4

4. U mne dobrý       3:7     1

B-skupina:

Svište - Espaňa 1:1, Maxi moto team - Oranjes 3:4, Svište - Maxi moto team 6:0, Oranjes - Espaňa 0:5, Svište - Oranjes 5:0, Maxi moto team - Espaňa 0:5

1. Svište                    12:1    7

2. Espaňa                  11:1    7

3. Oranjes                 4:13    3

4. Maxi moto team     3:15    0

C-skupina:

Joga Bonito - Neznam 6:0, Truck Expreso - FC Juva 2:2, Joga Bonito - Truck Expreso 2:2, FC Juva - Neznam 2:1, Joga Bonito - FC Juva 2:2, Truck Expreso - Neznam 3:1

1. Joga Bonito        10:4    5

2. Truck Expreso     7:5    5

3. FC Juva              6:5    5

4. Neznam             2:11   0

D-skupina:

Košice - Bobaľky 0:3 kont., FC Valaliky - Slovensko 3:0, Košice - FC Valaliky 0:3 kont., Bobaľky - Slovensko 1:1, Košice - Slovensko 0:3 kont., Bobaľky - FC Valaliky 2:1

16. FC Spoje Košice

Zaujímavosťou je, že na prvých troch miestach skončili opäť rovnaké mužstvá ako na 10. ročníku tohto turnaja, čiže 1. Joga Bonito, 2. Svište, 3. Bobaľky. Na štvrtom mieste skončilo podľa môjho názoru asi najväčšie prekvapenie turnaja a to mužstvo FC Valaliky, ktoré predvádzalo celý turnaj veľmi dobrú hru. Všetky tieto štyri mužstvá teda budú o rok na TpH CUP-e nasadenými družstvami v skupinách. Turnaj sa stretol s veľmi dobrým ohlasom, tak u hráčov ako aj návštevníkov a priaznivcov turnaja. Aj to je odmenou pre organizátorov a už teraz sa pripravujú na ďalší v poradí 12. ročník tohto v okrese populárneho a ojedinelého turnaja.