Žiaci aj Áčko víťazne, dorast mal voľno

10.05.2010 18:22

Žiaci:

Hneď na úvod by som sa chcel vrátiť k zápasu žiakov z minulého týždňa, keď mali na svojom trávniku privítať súpera z Novej Polhory. Hostia na zápas pricestovali až s hodinovým oneskorením a tak sa mal zápas skončiť kontumačne 3:0 v prospech domácich. Toto tvrdenie mala na svojom pravidlenom zasadnutí potvrdiť Športovo-technická komisia ObFZ Ke-okolie. No na prekvapenie domácich funkcionárov vyšla v Úradnej správe č. 13 informácia, doslovne: "ŠTK žiada predloženie dohody medzi Družstevník Trstené p/H a Rozvoj Nová Polhora žiaci 14. kolo. V prípade nepredloženia dohody bude ŠTK postupovať v zmysle športových noriem." Je to absurdné a pre nás nepochopiteľné. Mužstvo z Novej Polhory na stretnutie nenastúpilo, tak automaticky malo prehrať kontumačne. Je podivné aké praktiky sa opäť začínajú diať na našom zväze, no veríme, že to bolo z ich strany len nedorozumenie. No a teraz už k záapsu našich žiakov v 15. kole na ihrisku V Kráľovciach, kde hraje svoje domáce stretnutia Družstevník Budimír. Zápas sa odohral 8. 5. 2010 o 14.00 hod. Hostia v tomto zápase mali navrch. Boli lepší v každej činnosti, dobre kombinovali,kontrolovali hru a dobre zakončovali. Strelecky sa presadil rodinný klan Liptákovcov,ktorý strelil 3 góly. Štvrty strelil najlepší hráč hostí Gomboš po samostatnej akcii od polovice ihriska. V domácom mužstve exceloval brankár Sapara ,ktorý zneškodnil hosťom niekoľko vyložených gólových príležitosti. S prehľadom rozhodoval Juhár. Zostava Trstené p/H: Suchý-Deák,Bartko Š,Ruščák /Bartko/,R.Lipták,Sopko,Gomboš,Vlasatý,T.Lipták,/Lukács/,Neveloš/F.Lipták/,Lukáč/Varga/,Vereb

15.kolo Budimír - Trstené pri Hornáde 0 : 4 /0 :1/
G:R.Lipták,T.Lipták,F.Lipták,Gomboš.Rozh.: Juhár

Dorast:

Dorast tentokrát svoje stretnutie nehral, mal voľno.

A-mužstvo:

Naše Áčko nastúpilo na dôležitý domáci zápas proti súperovi z Ďurkova. Ten sa pohybuje podobne ako my na spodných priečkach tabuľky a víťazstvo v tomto zápase by nám pravdepodobne malo zabezpečiť účinkovanie v I. triede ObFZ KE-oklie aj v nasledujúcej sezóne. Tomuto cieľu sme podriadili všetko a nabudení za víťazstvom sme aj nastúpili na zápas. Po dlhšom čase sme hrali v kompletnejšej zostave, keď sa na hracej ploche objavili hráči, ktorí nemohli hrať pre zraneniea a iné dôvody. Týtmo sila nášho mužstva určite vzrástla a bolo to vidieť počas cleého záapsu. Nastúpili sme v takejto zostave: V bránke R. Pastor, obrana zľava doprava Ma. Lukáč, J. Lukáč, P. Veréb, V. Dojčák, záloha zľava doprava P. Kočiš (Z. Hužvár), M. Kočiš, Z. Gyongyosi (M. Krupáš) a M. Rybár (I. Hanzeľ), no a v útoku dvojica M. Kušnír (K) a R. Juhász (T. Bača). Na lavičke náhradníkov ešte bol L. Bartko a náhradný brankár Mil. Lukáč. Od úvodu zápasu sme predvádzali peknú technickú hru a mali sme viacero šancí na strelenie gólu, keď najmä strela M. Kočiša asi z 20 metrov opečiatkovala brvno hosťujúcej brány. Naša hra v I. polčase na čerstvo pokosenom trávniku bola aj pre oko diváka príjemná a s výsledkom 0:0 sme odchádzali do šatní. Mohli sme tam pravdaže odchádzať spokojnejší keby hlavný rozhodca odpískal jasný pokutový kop po faule na Z. Gyongyosiho. Druhý polčas sme opäť začali aktívne a po 20 minútach, asi v 65. minúte po faule na I. Hanzeľa strelil z nariadenej 11-tky gól J. Lukáč. Zvýšenie náskoku na 2:0 zabezpečil po pekne kopnutom rohu Ma. Lukáča hlavou opäť J. Lukáč. Po týchto góloch domáce mužstvo akokeby sa uspokojilo s výsledkom a už nehralo svoju hru, len nakopávalo lopty do útoku. Naše poľavenie hneď využili hostia na strelenie kontaktného gólu v 84. minúte. Našťastie domáci tlak hostí v závere ustáli a pripísali si dôležité body k záchrane v súťaži. Hosťujúce mužstvo sa predviedlo v príjemnom svetle a veríme, že sa zachránia v súťaži. Určite ne sú mužstvom, ktoré by malo vypadnúť. Bola by to škoda, či už kvôli podmienkam, ktoré majú v Ďurkove asi najlepšie v súťaži, ale aj kvôli hre, ktorú predvádzajú. Výkon hlavného rozhodcu Lumtzera bol rozporuplný, čo potvrdili obe strany hráčov. Dvojica postranných rozhodcov naopak predviedla slušný výkon. Žltú kartu nedostal z domácich nikto.

Trstené pri Hornáde - Ďurkov 2:1 (0:0)