Áčko doma víťazne

01.04.2010 13:57

V nedeľu 28. marca 2010 privítalo naše "A"-mužstvo po dlhej zimnej prestávke v prvom zápase tohtoročnej futbalovej jari mužstvo z Bystera. V príjemnom teplom počasí asi pred 70 divákmi poslal domáci dočasný tréner Jozef Lukáč ml. na ihrisko zostavu týchto jedenástich hráčov.V bránke bol R. Pastor, obrana zľava doprava M. Patrik, M. Kušnír (K), D. Meco a Ľ. Kočiš, záloha zľava Z. Hužvár, M. Kočiš, M. Haluška a M. Rybár, no a v útoku bola dvojica R. Lukáč a P. Veréb. Na lavici náhradníkov boli: P. Kočiš, L. Bartko, T. Bača a M. Demeter. Novou tvárou v mužstve je už spomínaný Miro Demeter, ktorý k nám prišiel na polročné hosťovanie z FK Čaňa. Mužstvo sa muselo zaobísť bez zraneného spomínaného dočasného trénera J. Lukáča, R. Juhásza a V. Dojčáka. Zápas sa od začiatku lepšie vyvíjal pre domáce mužstvo, ktoré si za krátky čas vypracovalo niekoľko gólových príležitostí a jasne udávalo tón zápasu. Náš prvý jarný gól strelil v 28. minúte Zdenko Hužvár, ktorý mohol zakončiť svoju tutovku, ale loptu trafil len do brankára a až na druhykrát po prihrávke P. Veréba strelil svoj prvý gól v tohtoročnej sezóne. Množstvo nepremenených šancí v prvom polčase, keď najmä šance R. Lukáča, Z. Hužvára a P. Veréba smrdeli gólom sa nám mohli v druhom polčase vypomstiť. Aj druhý polčas sa niesol v réžii domácich a tí poistili svoje víťazstvo v 66. minúte po štandardnej situácii, keď sa po rohovom kope odrazila lopta k M . Rybárovi a ten ju krížnou strelou napálil do "vinkľa" hosťujúcej brány. Hostia ukázali sympatickú technickú hru a dokonca mali za stavu 1:0 šancu na vyrovnanie, ktorú však na šťastie zahodili. Zápas sa po druhom domácom góle už len dohrával. Stretnutie s prehľadom viedol hlavný rozhodca M. Kožurko, ktorému výborne na čiarach sekundovali jeho asistenti Kováč a Dienes. Domáci sa týmto víťazstvom dostali na 8. miesto v tabuľke, len o skóre za siedmu Kalšu.

Trstené pri Hornáde - Byster 2:0 (1:0) góly: Z. Hužvár, M. Rybár, Ž.K.: Ľ. Kočiš

Trstené pri Hornáde: Pástor Róbert, Patrik Martin, Hužvár Zdenko (Bartko Ladislav), Meco Daniel, Kočiš Ľudovít (Bača Tomáš), Haluška Miroslav (Kočiš Peter), Rybár Martin (Demeter Miroslav), Kušnír Marián, Kočiš Matej, Lukáč Radoslav, Veréb Patrik